top of page
< Önceki Sayfaya dön

Grafik Evi Karşılıklı Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Taraflar

1.1 Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan, grafikevi.net ( Grafik Evi olarak anılacaktır.) ile, grafik tasarım veya web tasarım talebi ile Grafik Evi ile telefon, elektronik posta veya türevi elektronik iletişim araçlarıyla iletişim kuran ve kendi iletişim bilgilerinde ve Grafik Evi’ ne bildirdiği bilgilerinde detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Grafik Evi’ne ait olan https://www.grafikevi.net internet adresinde (ve alt sitelerinde) faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

Madde 2- Konu

2.1 İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki bulunan bilgiler doğrultusundaki işlemlerde, siparişlerde, gönderdiği mesajlarda kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Grafik Evi’ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2 Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiğini beyan ve kabul eder. Eksik hatalı veya yanlış verilen bilgiler tespit edildiği durumda müşterinin hesabı bilgi verilmeksizin iptal edilebilir ve müşteri bu durumda hak talebinde bulunamaz.

Madde 3 – Grafik Evi YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 Grafik Evi, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü ile Grafik Evi ilgili ücreti tahsil ettiğini veya anlaşılan tarihte tahsil edeceğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2  Grafik Evi, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adı’nın sahibi müşteridir. Grafik Evi bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Grafik evi müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede işleme almakla yükümlüdür.

3.3 Hizmet sağlayıcı (Wix Ltd.) tarafından gerçekleşen kesintilerden ve Sunucu (Donanım) kaynaklı oluşabilecek sorunlardan dolayı oluşacak site erişim sorunlarından Grafik evi sorumluluk kabul etmez. Bu konu hakkında yapılacak tüm şikâyet ve itirazlar geçersiz kabul edilecektir.

3.4 Grafik Evi müşterinin hesabına gerekli görmesi durumunda erişebilir, kaynak kullanımlarını ve siteye erişenlerin kayıtlarını kontrol edebilir, dosyalarını ve kullanım limitlerini kontrol edebilir, zararlı gördüğü yazılımları silebilir, müşterinin şifresini güncelleyebilir. Oluşabilecek bir şifre veya dosya değişikliği durumunda hukuka aykırı bir durum olmaması şartı ile Grafik Evi Müşteri’yi yapılan işlem ile ilgili bilgilendireceğini kabul ve taahhüt eder.

3.5  Grafik Evi, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş grafik tasarım öğelerini bildirilen tarihte Müşteri’ye jpeg, png, ai, psd, pdf ve cdr. formatlarında teslim etmekle yükümlüdür.

3.6 Grafik Evi, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Müşteri özel teklif ile veya sistem üzerinden yedekleme hizmeti satın almadığı sürece Verilerin, dosyaların ve tüm içeriğinin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir.

3.7 Grafik Evi yedekleme veya dosya saklamak ile yükümlü değildir, Grafik Evi hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, sunucu sorunlarından doğan zarardan ve ziyandan Grafik Evi sorumlu değildir.

3.8  Grafik Evi aracılığı ile alınan Google veya Yandex tabanlı kurumsal elektronik postalarla ilgili oluşabilecek sorunlardan Grafik Evi sorumlu değildir. Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Grafik Evi’nin satın alınmasında aracı olduğu maillerin sorumluluğu Müşteri’ye aittir.

Madde 4 – Müşteri YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Grafik Evi, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

4.2  Web sitesi satışlarında Müşteri, işlemlerin onaylanmasından sonra Wix.com üzerinden yıllık periyodik güncellemelerde kullanılacak banka bilgilerini Wix Ltd’ bildirmekle yükümlüdür. Wix.com’ a bildirilen bu güncellemeler sonrasında web sitesinin tüm hakları Müşteriye geçmiş olur. Müşteri’nin Wix.com için gerekli güncellemeleri gerçekleştirmemesi halinde, domain ve alan adı sahibi Müşteri olarak kalır fakat web sitesi Grafik Evi sunucularında barındırılır, bu durumda Grafik evi web sitesini kapatma, yayını durdurma, içeriğini değiştirme vb. gibi haklarını saklı tutar.

4.3 Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

4.4 Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

4.5  Web sitesi satışlarında Müşteri, alan adı ve barındırma hizmetinin Wix.com üzerinden satın alınacağını ve Wix.com sunucularındaki barındırma hizmetini başka sunuculara taşıyamayacağını kabul ve taahhüt eder.

4.6  Müşteri, Wix.com üzerinden satın alınan web sitelerinin yıllık periyotta ödeme gerektirdiği konusunda bilgili olduğunu ve yıllık periyottaki ödeme tarihinden 7 gün önce  ödeme yapılmaması durumunda web sitesinin kapanmasını kabul ve taahhüt eder.

4.7  Müşteri, tasarım sürecinde paylaşılan görsel ve yazılı metinleri herhangi bir şirket veya platformda Grafik Evi’nin izni olmadan paylaşamamayı kabul ve taahhüt eder.

4.8 Müşteri Grafik Evi’inden sipariş ettiği hizmet veya kendisine iletilen özel teklif dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Grafik Evi’ne herhangi bir kusur iletilemez.

4.9 Müşteri resmi yollara başvurmadan açmadan önce sorununu grafik Evi’ne mail, telefon ve destek Bildirimi üzerinden belirtmelidir ve çözüm talep etmelidir. Aksi takdirde açacağı haksız olduğunu peşinen kabul etmiş olur.

4.10 Ödemelerin belirtilen  yıllık periyottaki gereken tarihinden 7 gün öncesine kadar ödeme yapmaması halinde Grafik Evi kendi sunucusunda barındırdığı hizmeti durdurma hakkında sahiptir. Hizmetin durdurulmasından dolayı oluşabilecek tüm sorumluluk müşteriye aittir, Grafik Evi kesinlikle hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

4.11 Müşteri kayıt esnasında tüm bilgilerini doğru belirttiğini kabul ve beyan eder, bilgilerini (TC Kimlik, Ad Soyad, Cep Telefonu, ePosta Adresi, Açık Adresi VS.) yanlış verdiği takdirde doğabilecek tüm sorumlulukları peşinen kabul ve beyan eder.

Madde 5- Süre

5.1 İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Grafik Evi’ne iletilmesi veya grafikevi.net uzantılı kurumsal mailden Müşteri’ye gönderilen özel teklife istinaden Grafik Evi banka hesaplarına EFT/Havale işlemi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

5.2 Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu aylık veya yıllık ödeme periyodu kadardır. Hizmet devam ettiği sürece sözleşme geçerlidir.

5.3 Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini veya devam ettireleceği konusunda ihtar etmemişler ise sözleşme onay tarihinden bir yıl sonra iptal olur.

Madde 6 – Ücretlendirme

6.1 İş bu sözleşmede ve grafikevi.net üzerinde belirtilen ücretlere KDV dahil değildir ve sonradan dahil ederek hesaplanır.

6.2 Grafik Evi önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Grafik Evi bahsi geçen fiyat değişiklikleri konusunda en fazla güncel tüketici fiyat endeksi oranı kadar artış sağlayacağını kabul ve beyan eder. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder. 

6.3 Ödemenin gecikmesi durumunda Grafik Evi kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar. Grafik Evi müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( Wix Ltd. ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

Madde 7 – Ödeme

7.1 Müşteri, sipariş kabulü ve onaylanmasından sonra belirtilen ücretin yarısını tasarım başlamadan hemen önce diğer yarısını ise tasarım teslim edilirken ödenmesini Kabul ve taahhüt eder. Tasarım süreci başlandıktan sonra herhangi bir sebeple tasarımın iptali söz konusu olduğunda Grafik Evi’ne yapılan ödeme geri iade edilmez.

7.2  Tasarımın estetiği konusunda anlaşılamadığı durularda Müşteri, işlemlerin onaylanma tarihinden anlaşmazlığın yaşandığı tarihe kadar ki gün saysısının, toplam tasarımın teslim süresinin dörtte birinden  çok olduğu durumlarda yaptığı ödemenin Gafik Evi’nde kalmasını kabul ve taahhüt eder.

Madde 8 – Yasak Aktiviteler ve Sorumluluklar

8.1 Grafik Evi periyodik veya tek seferlik ödeme konusunda problem yaşanması, durumunda müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkına sahiptir. Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları kapatılır veya bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

8.2 Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Müşteri donanımından ya da Müşteri’ye ait lisanssız yazılımlardan kaynaklı herhangi bir sorundan Grafik Evi sorumlu değildir.

Madde 9 – YETKİLİ MAHKEME ve İCRA DAİRELERİ

9.1 İş bu sözleşme taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, internet ortamında üyeliğin tamamlanması ve Grafik Evi’ne gönderilmesi ile yada elektronik posta aracılığı ile gerçekleşmiş kabul edilir). İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

bottom of page