top of page
c2.1.jpg
logoson.png

Basit şekillerden gerçekçi 3d sunumlara kadar her türlü grafik tasarım ihtiyacınız için kreatif çözümler üreterek ürün ve hizmetlerinizi dünyayla paylaşmanıza yardımcı olur. 

YAKIN ZAMANDA PAYLAŞILANLAR

E-posta Tasarım Trendleri 2021: E-posta Stratejinizi Geliştirmeye Hazır mısınız?

Mesleki ve kişisel yaşamın birçok yönü geçtiğimiz yıl değişti. Benzer şekilde, pazarlama uygulamaları da değişen müşteri davranışlarına ve tercihlerine uyum sağlayacak şekilde gelişmiştir.

Tıpkı sosyal medya pazarlaması ve e-posta pazarlaması gibi , e-posta tasarımı da yıllar içinde muazzam bir dönüşüm geçirdi ve 2021'de yeni olasılıkları yeniden keşfetmeye hazırlanıyor.

2021'deki e-posta tasarım trendleri, tasarım ilkelerini karıştırmak ve eşleştirmekle ilgili olacak. Yenilikçi e-posta tasarımlarıyla abonenin gelen kutusuna tazelik getirmekle ilgili olacaklar.

E-posta Pazartesi ve Zettasphere ile bu rapora bir göz atın.


E-posta tasarımcıları ve geliştiricileri, okuyucuların istediği bilgileri bütünleştiren ve etkili bir şekilde ileten e-posta tasarımları oluşturmalıdır. Ürün derecelendirmelerini, önceki satın almalara ve konuma dayalı teklifleri ve TLDR özetlerini içeren e-postalar markaları diğerlerinden ayıracak

Öyleyse, e-posta meraklıları ve aboneleri için yeni yılın neleri sakladığına bir göz atalım.


1. Kalın Tipografi


Görseller, başlangıcından beri e-posta tasarımlarında "kahraman" idi. Markalar artık mesajlarını alıcılara iletmek için cesur tipografi denemeye başladı.

Cesur tipografi 19. yüzyıla kadar uzanır. O zamanlarda değişen ağırlıklar yoktu. Herkes sadece Clarendon slab-serif gibi genel bir cesur kullandı.

Şimdi, trendlerine geri döndüler ve bunun iyi bir nedeni var. Aşağıda amacımı kanıtlamak için bir örnek var. Bakın, alıcının dikkatini çekmek için "devasa" yazı tipini nasıl kullandıklarını görün. Gözden geçirip bu tür e-postaların özünü öğrenmek çok kolay.
2. Animasyonlu Çizimler


Tasarımcılar, e-postalarda kullandıkları türden görsellerle sürekli yenilik yapmaya çalışıyorlar. Çok şükür, e-postalarda stok görsellerin tek başına kullanıldığı dönemden beri işler değişti. Tasarımcılar farklı vektör türleri, akışkan tasarımlar ve illüstrasyonlarla denemeler yapmaya başladı. Yakında, GIF'ler ve sinemograflar gibi zengin medya tanıtıldı ve deneyimli geliştiriciler daha fazla dönüşüm sağlamak için gömülü videolar içeren e-postalar bile oluşturdu.

2021'de, pazarlamacıların e-postalara görsel etki katmak için illüstrasyonların ve GIF animasyonlarının gücünü birleştirmesi bekleniyor.

Aşağıdaki Harry'nin e-postası, e-posta içeriğinin anlamını ve havasını etkili bir şekilde iletmek için animasyonlu illüstrasyonlar kullanmanın mükemmel bir örneğidir.


Image source: milled.com3. 3D Görüntüler


3D görüntüler ilk kez 1970'lerde bilgisayarlarda kullanıldı. Zamanla, kullanımları web siteleri ve ardından e-postalar için kazanan bir tasarım taktiği olarak ortaya çıktı.

Designmodo'nun hazırladığı bu e-postaya bir göz atın. E-posta tasarımlarında 3B görüntüleri harika bir şekilde kullandılar.
3B tasarımı e-postalara dahil etmek biraz zor olsa da, çabaya değer. E-postanın tüm görünümünü değiştirecek ve abonelerinizin aldığı diğer tüm e-postalardan farklı olmasını sağlayacaktır.4. 2D Görüntüler İçin Dokulu Çizimler


Dokulu çizimler kullanarak 2D resimlerinize biraz benzersizlik ekleyin. Sadece e-postalarınızı ayırt etmekle kalmaz, aynı zamanda resimlerinize incelik katabilir ve içeriğinizin tonunu yumuşatabilirler.

E-posta tasarımlarında farklı renk kontrastlarını, gradyanlarını, renk tonlarını, desenlerini ve gölgelendirmeyi deneyebilirsiniz. E-postalarınızı daha etkili hale getirecek ve katılımı artıracaklar.

J.Crew, e-postalardaki dokulu resimlerle harika bir iş çıkardı.5. E-postalardaki Degradeler


Degradelerin kökeni 1960'ların psychedelic kültürüne kadar uzanır. Tasarımcılar, e-posta dünyasına girişleriyle, gradyanların sunduğu vintage efekt aracılığıyla nostalji duygularını aktarabilirler.

Degradelerle tasarım yapmak, e-postalarınıza benzersiz arka planlar eklemenize olanak tanır. Abonenin ilgisini çeker ve harekete geçmelerini sağlayabilirler. Yavaş yavaş solma efekti ekleyerek, e-postayı okuyucular için daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

J. Crew, bir kumsalın görüntüsünü göstermek ve başlıklarını desteklemek için gradyan bir arka plan kullandı: "SURF, KUM VE SATIŞ".Arka planın yanı sıra, harekete geçirici mesaj (CTA) düğmenize degradeler ekleyebilirsiniz. Bu, e-postalarınızı daha da çekici hale getirirken CTA'nın e-postada görünmesini sağlar.

Instagram'ın bu numarayı aşağıdaki e-postada nasıl yakaladığını görün.Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, animasyonlu degradelerle e-postalar tasarlayabilirsiniz. E-postada canlı bir gradyan arka planınız olsa etkileyici görünmez mi?


6. Duygusal Tasarım


Elbette, e-postalarınız okuyucu için değerli olmalı, ancak aynı zamanda abonenin zihninde doğru duyguyu tetiklemelidir .

E-posta pazarlamasında maksimum dönüşüm sağlayabilen dokuz tetikleyici şunlardır:

 1. Aşk

 2. Açgözlülük

 3. Suç

 4. Aidiyet

 5. Güven

 6. Merak

 7. Vanity

 8. İyimserlik veya umut

 9. Korku

Peki, bu duyguları bir e-postada nasıl iletirsiniz?

Örneğin, bir indirim teklifini vurgulayan bir promosyon e-postası göndermeyi planlayan pazarlamacılar, heyecanı yansıtan resimlerle parlak renkler kullanabilir.

Buzlanma, Sevgililer Günü tekliflerini tanıtmak için pembe tonlarını güzel bir şekilde kullandı.Aksine, kar amacı gütmeyen bir organizasyonda pazarlamacıysanız, samimiyeti yansıtan beyaz ve mavi gibi renkleri muhtemelen kullanırsınız.

Charity: Water tarafından gönderilen bu e-postaya göz atın. Başlıklarında ve CTA'da yatıştırıcı hisler yayan mavi bir renk kullandılar. Görüntü, okuyucuya bir umut ve iyimserlik duygusu veriyor.
7. E-postalarda AMP


Accelerated Mobile Pages (AMP) 26 Mart 2019'da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri e-posta tasarımı dünyasında trend oluyor. AMP, Google tarafından sunulan ve abonelere dinamik e-postalar göndermek için yeni yollar açan açık kaynaklı bir teknolojidir. AMP e-postaları oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript kullanılır.

AMP e-postaları aracılığıyla, e-posta alıcılarının gelen kutusundan gelen e-postayla etkileşim kurmasına izin verirsiniz. E- postadan bir form veya anket yanıtı doldurabilir veya bir etkinliğe RSVP gönderebilirler . AMP'nin yardımıyla Booking.com , kullanıcıların fırsatları doğrudan e-postada görmelerine ve hatta abonelik tercihlerini yönetmelerine olanak tanıyan e-postalar gönderdi.Accelerated Mobile Pages (AMP) 26 Mart 2019'da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri e-posta tasarımı dünyasında trend oluyor. AMP, Google tarafından sunulan ve abonelere dinamik e-postalar göndermek için yeni yollar açan açık kaynaklı bir teknolojidir. AMP e-postaları oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript kullanılır.

AMP e-postaları aracılığıyla, e-posta alıcılarının gelen kutusundan gelen e-postayla etkileşim kurmasına izin verirsiniz. E- postadan bir form veya anket yanıtı doldurabilir veya bir etkinliğe RSVP gönderebilirler . AMP'nin yardımıyla Booking.com , kullanıcıların fırsatları doğrudan e-postada görmelerine ve hatta abonelik tercihlerini yönetmelerine olanak tanıyan e-postalar gönderdi.


8. Etkileşim


Etkileşim, markaların rutin promosyonları ve duruma dayalı pazarlama için kullandıkları bir başka zamansız trenddir. Martech Advisor tarafından hazırlanan bir rapora göre, iş e-postalarına videolar ve görsel öğeler eklemek tıklama oranlarını% 300 artırabilir.

Etkileşimli özellikler, insanları markalarla bağlantı kurmaya teşvik ederek e-posta katılımını artırır. Martech Danışman raporu, menülerin, kaydırıcıların ve web sitesi benzeri gezinmenin dönüşüm hedeflerine ulaşma olasılığını artırdığını öne sürdü.

Lego, ikonik Volkswagen Beetle'ı yeniden üretmelerini teşvik etmek için gömülü bir video içeren güzel bir e-posta oluşturdu.B&Q, kullanıcının "anahtarı çevirmesine" izin veren etkileşimli bir e-posta gönderdi. ve aydınlatma menzillerini görün. Alıcının, ampullerin değişen renklerini kontrol etmek için yalnızca e-postadaki geçiş düğmesine tıklaması gerekir.Email Uplers , gömülü bir video içeren güzel bir Noel e -postası gönderdi . Alıcı "Aramaya katılmak için tıklayın" ı tıkladığında, Noel Baba Tatil Sezonu için içten bir dilek iletecektir.


9. Sessiz Renkler


E-posta tasarımlarında parlak ve koyu renklerin yerini alması beklenir. 2020'de büyük bir ivme kazandılar ve öfkenin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor. Bu pastel renkler, beyaz, siyah veya diğer tamamlayıcı renklerin desatürasyonu ve eklenmesiyle oluşturulur.


Resim kaynağı: venngage.com


Sessiz renk şemaları, güvenlik ve güvenliği yansıttıkları için sağlık ve zindelik markaları için oldukça etkilidir.

İşte NUEBAR'dan bir örnek. Kullanıcının gelen kutusuna bir huzur duygusu getirmek için sessiz bir renk kompozisyonu ve bol miktarda beyaz alan kullandılar. E-posta, abonenin zihninde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
10. Tek Renkli Düzen


Tek renkli gölgeler, e-postalarda bir uyum duygusu yaratmaya yardımcı oldukları için daha popüler hale geliyor. E-postaları okumayı kolaylaştırır ve onunla daha rahat etkileşim kurar.

Aesop, iletmeye çalıştıkları mesajla uyumlu, doğaya yakın bir his yaratmak için e-postalarında yeşil tonları kullandı.2021'de markalar, Mokee'nin yaptığı gibi daha yenilikçi olmaya ve tek renkli e-postalarına GIF'leri dahil etmeye çalışacak.

Bu tür minimalist e-postalar, "daha az" ile daha çok söylemenin önemini pekiştirecektir.


11. Karanlık Mod


Karanlık mod, Google'ın 24 Eylül 2019'da piyasaya sürmesinden bu yana pazarlamacılar ve aboneler arasında en popüler favori haline geldi. Android Kurumu, insanların% 91,8'inin cihazlarında bir tür karanlık modu kullanmayı tercih ettiğini ortaya çıkardı.


Telefonunuzda karanlık modu kullanıyor musunuz?


Koyu mod, koyu arka planın açık renkli tipografi, ikonografi ve kullanıcı arayüzünün arkasında kaldığı tersine çevrilmiş bir renk düzenini ifade eder. Kitleler arasında bu kadar popüler olmasının nedenleri:

 1. Mavi ışığın etkisini azalttığı için gözler için daha az yorucu.

 2. Ortam aydınlatması düşük olduğunda daha iyi bir okuma deneyimi sağlar.

 3. Karanlık mod ayarlarının açık olması pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur.

Normal ve karanlık modda görüntülenen bir Duolingo e-postasını karşılaştıran bir örnek.

2021'de karanlık modla uyumlu e-postalar tasarladığınızdan emin olun, aksi takdirde teslim edilebilirlik oranlarınızı olumsuz etkileyebilir.


11. Neumorfizm


Bu resme bir bakın.


E-postalara bu kadar görsel açıdan zengin unsurlar eklemek harika olmaz mıydı?

Bu tasarım öğeleri, neumorfizmin bir parçasını oluşturur. İki gölgeyle oynamanın efekti görsel öğelere bir tazelik katar ve Adobe XD, Figma, Sketch ve Adobe Photoshop gibi araçlarla üretilebilir.


12. Fantazmagorik Kolaj


Vasat yeniliklerin ötesinde bir şey arıyorsanız, fantastik kolaj tam size göre. Tek bir görüntüde farklı görüntülerin çerezlerinden oluşur. 2021'de giderek daha fazla marka bu eğilime yönelecek.

FILMSUPPLY tarafından gönderilen bu e-postaya bir göz atın.

Bir kolajda doğru resimlere sahip olmak, e-posta pazarlamacılarının marka imajını geliştirirken bir mesajı daha etkili bir şekilde iletmesine yardımcı olur.


13. Geometrik Şekiller


E-postanızın içeriğini incelikle iletmek istiyorsanız, iletişiminizin amacına göre ilgili geometrik şekilleri kullanabilirsiniz.

Vivino'nun yazdığı bu e-postaya bir göz atın. Mesajlarını daha güçlü bir şekilde iletmek için daireleri, dikdörtgenleri ve kareleri nasıl kullandıklarını görün. Ayrıca, bir kare içine yerleştirilmiş dairelere, dikdörtgen CTA'lara ve logolara örnek resimlerin yerleştirilmesine dikkat edin. En iyi yanı, bu şekillerin kullanımının metin, görseller ve beyaz boşluk arasındaki dengeyi bozmamasıdır.


Sarma


2021, incelik ve canlılık arasındaki doğru dengeyi yakalamakla ilgili olacak. İnsanlar yeni fikirleri denemekten çekinmeyecekler. Kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatmak ve zamanla daha iyi hale getirmek için sabırsızlanacaklar.

Bu tasarım trendleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Email Uplers'da arkadaşlarımız tarafından oluşturulan aşağıdaki infografiklere bakın: 2021'de Yüce Olacak 11 E-posta Tasarım Eğilimi .Yazar hakkında: Kevin George, en hızlı büyüyen özel e-posta tasarım ve kodlama şirketlerinden biri olan Email Uplers'da Pazarlama Müdürüdür . E-posta pazarlama en iyi uygulamaları hakkındaki görüşlerini ve düşüncelerini blogunda paylaşmaktan hoşlanıyor.

https://justcreative.com/2021/01/02/email-design-trends/

Kommentare


bottom of page